چای, چای سبز

چای سیاه و لاغری،فروش چای سیاه ایرانی

فلاوونوئیدهای موجود در چای سیاه موجب کاهش وزن می شود

گروهی از آنتی اکسیدان های بر پایه گیاهی به نام فلاونوئیدها یا پلی فنل ها مسئول بسیاری از مزایای سلامتی مرتبط با چای هستند. همه انواع چای از برگ های گیاه یکسانی تشکیل شده است که حاوی گروهی از فلاوونوئیدها به نام کاتچین ها هستند. فلاوونوئیدهای اصلی در چای سبز کاتچین ها هستند.

زمانی که برگ های چای بیشتر فراوری می شود تا به چای سیاه تبدیل شود، کاتچین ها تبدیل به فرم جدیدی از فلانویدها به نام تئافلاوین می شود. چای سیاه ممکن است مقدار کمی کاتچین را حفظ کند، اما فواید آن برای سلامتی مفید است.تحقیقات منتشر شده تا کنون نشان می دهد که چای سیاه دارای خواص بالقوه برای کاهش وزن است.

آنزیم گوارشی لیپاز در حیوانات آزمایشگاهی که فلاوونوئیدهای چای سیاه مصرف می کنند، مهار می شود. از آنجا که چربی ها بدون لیپاز هضم نمی شوند، برخی از چربی های رژیمی به جای این که جذب شوند، از بدن حذف می شوند. هنگامی که موش آزمایشگاهی با رژیم غذایی با چربی بالا تغذیه می شود، حیواناتی که دوز بالاتری از پلی فنول های چای دریافت می کردند، وزن بیشتری از گروهی که پلی فنول کمتری دریافت می کردند از دست می دهند.

 

(برای خرید محصول بر روی چای کلیک کنید)

 

کافئین چای سیاه باعث افزایش میزان متابولیسم می شود

هنگامی که یک فنجان چای سیاه معمولی را می نوشیدید، ۳۰ تا ۸۰ میلی گرم کافئین دریافت خواهید کرد. بر طبق یک مطالعه در مجله اروپایی تغذیه بالینی در سال ۲۰۰۹، حدود ۵۰ میلی گرم کافئین کافی است مصرف شود تا میزان انرژی مورد نیاز بدن شما را در حالت استراحت افزایش دهد. در حالی که هیچ راهی برای تعیین اثر دقیق آن بر وزن بدن وجود ندارد، در ۱۲ مطالعه روی شرکت کنندگان، نشان داده شد کافئین متابولیسم پایه را ۶ درصد افزایش می دهد. کافئین همچنین لیپولیز را تسریع می کند – تخریب چربی های ذخیره شده – و باعث تحریک چرخه ای می شود که چربی ها را متابولیزه می کند.

کافئین ممکن است به کاهش وزن در مدت زمان طولانی کمک کند. از ۲۰۰۰ نفر مورد بررسی، نزدیک به ۵۰۰ نفر گزارش کردند که با موفقیت وزن خود را از دست دادند و آن را حفظ کردند؛ گروه کوچک تری که قهوه و نوشیدنی های کافئین دار بیشتری نسبت به دیگر شرکت کنندگان مصرف کردند. این بررسی در مجله تغذیه اروپا در ماه نوامبر ۲۰۱۵ گزارش داده شد. با این حال، این بررسی تنها نشان دهنده ارتباط است و اثبات کننده این که مصرف بیشتر کافئین اثرات مثبتی دارد نیست.

 

چای سیاه مصرف کالری را کاهش می دهد.

با توجه به مزایای بالقوه پلی فنل ها و کافئین، مصرف چای سیاه به جای نوشیدنی های کالری دار به شما کمک می کند که وزن بیشتری از دست دهید. یک فنجان چای سیاه فقط ۲ کالری دارد حتی اگر یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید، هنوز هم ۲۳ کالری دارد. اگر شما هر نوع نوشیدنی شیرین دیگری را بنوشید، تغییر آن با چای سیاه، باعث کاهش قابل توجه کالری می شود.

یک فنجان کولا شیرین دارای ۱۰۳ کالری می باشد، اما به یاد داشته باشید که یک میوه از سودا حاوی ۱۲ اونس است که ۵۲ کالری دیگر اضافه می کند. و اگر شما یک نوشابه بزرگ در رستوران محلی فست فود دریافت کنید، ۴۱۳ کالری مصرف خواهید کرد!

 

چای سیاه می تواند جایگزین میان وعده های نامناسب شود

توجه به سیگنال های که بدن در زمان گرسنگی ارائه می کند و خوردن غذا یا میان وعده برای فرو نشاندن این احساس اهمیت دارد. اما گاهی اوقات، احساسی دیگر را با گرسنگی اشتباه می گیرند. این امکان وجود دارد که شما تشنه یا بی حوصله باشید و این احساس را با گرسنگی اشتباه گرفته و برای خوردن تنقلات وسوسه شوید.

نوشیدن یک لیوان چای گرم می تواند با این شرایط مقابله کرده و به تقویت احساس سیری کمک کند. زمانی که سوخت درست را در اختیار بدن خود قرار می دهید، احتمال احساس گرسنگی بین وعده های غذایی نیز کاهش می یابد. نوشیدن یک لیوان چای روش خوبی برای تشخیص این است که به واقع گرسنه هستید یا بدن به دلایل دیگری این احساس را در شما ایجاد کرده است.

 

 

 

(برای خرید محصول بر روی چای کلیک کنید)

***

(کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید)

*با تشکر لاهیج برن*

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *