چای, چای سیاه

چای سرگل لاهیجان،قیمت روز چای

چای سرگل چیست؟

در نواحی چایخیز، برداشت چای هر ساله از نیمه دوم بهار با آماده شدن و رسیدن برگ ها برای برداشت آغاز می گردد. چای خشکی که از برداشت اولین چین چای از برگ های بالایی گیاه چای که سبز و لطیف هستند را حاصل می شوند با نام چای سرگل یا چای زرین می نامند. این چای تنها متعلق به فصل بهار بوده و در سایر برداشت ها این چای را نخواهیم داشت. چای سیاه بهاره متقاضیان بسیاری داشته و دارای قیمت بالاتری نسبت به چای های ممتاز، قلم، شکسته و باروتی می باشد.

 

مشخصات چای سرگل

به دلیل استفاده از برگ های جوان این چای کاملا نرم و لطیف و ترد می باشد.
رایحه بالاتری را نسبت به چای های دیگر دارا است.
رنگپذیری خوب اما کمتری را به چای تابستان و پاییز دارد.
طعم گس موجود در این چای به دلیل عدم دستکاری و وجود مواد مغذی فراوان در برگ های جوان است.
به دلیل استفاده از برگ های جوان و غنچه میانی زر چای را می توان در این چای شاهد بود.
به دلیل عدم دادن دمای بالا به برگ های جوان و احتمال سوختگی چای تکه های کوچک برگ های سبز چای را می توان در آن مشاهده نمود.
همانند سایر چای های ایرانی دیر دم خوانده می شود.
پس از دمکشیدن رنگ زلال و شفافی را در فنجان دارد.
چون برگ ها و ساقه های چای ترد و جوان هستند شماساقه های ریزی را در چای مشاهده می کنید که مزیت رایحه بالا را به چای می بخشند.

 

(برای خرید محصول بر روی چای کلیک کنید)

 

خواص چای سرگل اصل لاهیجان

آنتی اکسیدان بالا
رقیق نمودن غلظت خون
استحکام استخوان ها
کاهش دهنده کلسترول
کالری پایین
نشاط بخش و رفع کننده استرس
دفع سموم بدن
مراقبت از قلب
عدم زوال مغز
افزایش دهنده قدرت سیستم ایمنی بدن

 

چای سیاه دستی سرگل بهاره

علاوه بر آماده سازی چای در کارخانه ها در نواحی شمالی شاهد تولید چای خشک توسط کشاورزان محلی نیز هستیم آن ها برگ های تازه چای را برداشت و در منزل به شیوه سنتی تهیه و خشک می نمایند که چای به دست آمده با نام چای دستی نامگذاری گردیده و ارزش قیمتی بالایی را دارا است. حجم تولید این چای اندک و نوع حاصل از برداشت اولیه کیفیت بیشتری را نسبت به برداشت های بعدی داراست زیرا با خشبی تر شدن برگ ها این کار دشوار تر و میزان ساقه بیشتری را در این چای شاهد هستیم.

 

خرید چای سرگل بهاره

برای خرید چای این روزها شیوه های متعددی به چشم می خورد. خرید اینترنتی یکی از شیوه های مدرن و با مزایای بسیاری است که توانسته خریداران بیشتری را با چای ایرانی علی الخصوص چای سرگل اعلای شمال ایران آشنا نماید، زیرا به شکلی تازه و سریع این چای را در سطح نقاط مختلف پخش و توزیع نموده و خریداران با تست این چای به ماهیت اصلی آن پی برده و آن را بسیار برتر از چای های وارداتی حاوی رنگ می دانند. برای خرید چای سرگل بهاره هم می توان حجم سفارشات را به کارشناسان واحد فروش مرکز پیش رو ارائه داد و یا از طریق خودسایت اقدام به ثبت میزان سفارش و خرید آن نمود.

 

 

(برای خرید محصول بر روی چای کلیک کنید)

***

(کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید)

*با تشکر لاهیج برن*

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *