چای

رنگ کردن موها با چای سیاه

به جای استفاده از محصولات تجاری، چای سیاه، چای طبیعی گیاهی است که مو را رنگ می کند. مزایا و روشها در اینجا بررسی می شود. رنگ موهای طبیعی هر روز بیشتر و بیشتر محبوب می شود زیرا شناخته شده است که رنگ موی معمولی حاوی مواد شیمیایی بسیاری است که می تواند به مو آسیب برساند.

مواد شیمیایی که معمولاً در رنگ موی معمول یافت می شوند باعث تحریک مو می شوند اما آنها همچنین می توانند موها را خشک کند زیرا اغلب به شفت مو نفوذ می کنند و باعث آسیب به فولیکول مو می شود. به همین دلیل، رنگ موی طبیعی، از جمله چای سیاه، هر روز بیشتر و بیشتر محبوب می شوند.

چگونه چای سیاه برای رنگ مو عمل می کند؟

چای سیاه در ملانین و کراتین بالاست که رنگدانه های طبیعی مو هستند. چای سیاه برای رنگ مو کمک می کند تا موهای خاکستری را به طور موثر پوشش دهید. چای سیاه برای رنگ مو یک چای طب گیاهی است که دارای تانن نیز است. تانن بر هورمون DTH، یک هورمون شناخته شده مرتبط با ریزش مو است.
چای سیاه نیز برای خواص آنتی اکسیدانی شناخته شده است. آنتی اکسیدان ها موادی که از رادیکال های آزاد محافظت می کنند و معمولاً از آسیب زودرس جلوگیری می کنند. چای سیاه یکی از چای های طبیعی با خواص آنتی اکسیدان بیشتر نسبت به سایر چای های گیاهی طبیعی است که برای سلامتی مو بسیار مفید است.
چای سیاه هر روز بیشتر مصرف می شود به این دلیل که باعث رشد مو می شود. کافئین یکی از مواد تشکیل دهنده چای سیاه است که نقش مهمی در رشد مو دارد که با تقویت فولیکول های مو و ترویج گردش خون به پوست سر عمل می کند.
چای سیاه برای رنگ مو، موهای شما را نرم می کند. شما می توانید آن را به عنوان یک نرم کننده طبیعی برای موهای خود استفاده کنید.
چای سیاه نیز موهای شما را براق می کند و حالت درخشان به موهای شما می دهد.
چای سیاه موهای شما را قوی تر می کند. موهای شما قوی تر و سالم تر می شود. چای سیاه عمل شفت مو را قوی تر می کند و موی شما کمتر در معرض شکستن و آسیب قرار می گیرند.
همانطور که می بینید می توانید از موهای خود با چای سیاه لذت ببرید. لازم به ذکر است که چای سیاه برای موهای رنگی نیز به شما کمک خواهد کرد موهای خاکستری را پوشش دهید.

(برای خرید محصول بر روی چای سیاه کلیک کنید)

مزایای چای سیاه بر دیگر محصولات رنگ مو

شما احتمالاً شنیده اید که رنگ موی استاندارد سالم نیست. به علت بسیاری از مواد شیمیایی رنگ مو معمولاً شامل عوارض جانبی مختلف است که ممکن است رخ دهد. مواد شیمیایی به رنگ مو مرتبط با توسعه انواع مختلف سرطان از جمله لنفوم غیر هوچکین در زنان است که به طور مداوم و برای مدت زمان طولانی از رنگ مو استفاده کرده اند. تغییر به رنگ موهای طبیعی مانند چای سیاه ممکن است کاری عاقلانه باشد که انجام می شود.
اگر شما می خواهید رنگ موهای خود را تغییر دهید اغلب با رنگ موهای تجاری مواجه می شوید زیرا آنها حاوی مواد شیمیایی زیادی هستند که به موها آسیب می رسانند و باعث می شوند که موهایتان از بین برود. شما همچنین می توانید با یک رنگ غیر قابل پیش بینی، رنگی که دوست ندارید موهای خود را رنگ کنید. تغییر رنگ دوباره موی شما اغلب با رنگ موهای تجاری فقط به موهای شما آسیب بیشتر می رساند.
به همین دلیل، یکی دیگر از مزایای استفاده از چای سیاه برای رنگ مو این است که شما می توانید رنگ موی خود را به راحتی و به طور طبیعی تغییر دهید. همانطور که یک چای طبیعی و گیاهی باعث آسیب به موهای شما نمی شود. اگر می خواهید رنگ را در آینده تنظیم کنید اگر مایل هستید موهای تیره تر داشته باشید موهای خود را با چای قوی تر شستشو دهید اگر شما می خواهید موهای خود را به رنگ طبیعی خود نزدیک کنید رنگ چای سیاه بعد از حدود یک هفته شروع به محو شدن می کند اما شما می توانید این روند را دوباره و دوباره بدون آسیب رساندن به موهای خود تکرار کنید.

چگونگی موهای خود را با چای سیاه رنگ کنید

آیا شما نمی دانید چگونه موهای خود را با چای سیاه رنگ کنید؟ فقط این مراحل را دنبال کنید و موهای سالم، شفاف و زیبا را داشته باشید.
بطری های رنگ آمیزی مو را از داروخانه بخرید. با استفاده از این بطری، موهایتان را رنگ آمیزی کنید.
یک ظرف خیلی قوی از چای سیاه تهیه کنید که برای رنگ آمیزی موهایتان استفاده شود. استفاده از برگ های سست چای سیاه توصیه می شود. با این حال، ۳ کیسه چای سیاه نیز این کار را انجام خواهد داد. اگر می خواهید موهای خاکستری را پوشش دهید شما باید از مریم گلی استفاده کنید. چای ساخته شده از مقادیر مساوی چای سیاه و مریم گلی بهتر است هنگام تلاش برای پوشیدن موهای خاکستری به عنوان مریم گلی کمک می کند تا شفت های مو را باز کند و موهای خاکستری رنگ را دریافت کند.
چای را بگذارید تا زمانی که تنها ۵ اونس مایع باقی مانده باشد.
چای سیاه را از ظرف بردارید و آن را به بطری های رنگ آمیزی مو که از داروخانه خریداری کرده اید بریزید. فراموش نکنید که قبل از ریختن آن به بطری، چای را خنک کنید.
چای سیاه را برای رنگ مو با استفاده از بطری ها به موهای خود اعمال کنید. راه حل را به طور مساوی توزیع کنید و آن را به مدت یک ساعت انجام دهید. موهای شاداب را با آب آشامیدنی شستشو دهید. موها با شامپو را برای ۲۴ ساعت آینده شامپو کنید. هنگامی که رنگ چای سیاه از بین رفته است می توانید این روند را دوباره تکرار کنید.

دیگر راه های طبیعی برای موهای تیره

آیا می خواهید موهای خود را به طور طبیعی بدون استفاده از رنگ موهای پر از مواد شیمیایی مضر تیره کنید؟ در اینجا برخی از راه های طبیعی دیگر علاوه بر چای سیاه ذکر می شود.
۱. شستشو با قهوه

شستشو با قهوه یک راه دیگر تیره کردن مو به طور طبیعی است. برای این منظور ابتدا مو را شامپو کنید و سپس قهوه دم کرده را که قبلا برای مو آماده کرده اید روی آن بریزید. به یاد داشته باشید که قهوه دم کرده را خنک کنید زیرا باعث سوختگی می شود. اجازه دهید قهوه کار خود را حدود ۲۰ دقیقه انجام دهد و سپس مو را با سرکه سیب شستشو کنید. برای نتایج تیره تر، شما می توانید شستشو با قهوه را چند بار تکرار کنید.
۲. گردو سیاه

شستشو با گردو می تواند به شما کمک کند رنگ موی خود را تیره تر کنید. شما می توانید از پوسته گردو یا گردو استفاده کنید. با این حال، پوسته گردو تمایل به ارائه یک رنگ قوی تر نسبت به گردو دارد. اگر شما از پوسته گردو استفاده می کنید آنها را با آب جوش بپوشانید و حدود ۳ روز آنها را خیس کنید.
اگر به جای گردو از پودر گردوی خشک استفاده کنید آب را جوش آورده و ۵ قاشق غذاخوری پودر گردو را به آب اضافه کنید. اجازه بدهید مخلوط برای چند ساعت خیس بخورید. اگر موهای تیره تر می خواهید مخلوط باید طولانی تر خیس شود. مخلوط را روی موها بگذارید و آن را برای مدت ۲۰ دقیقه رها کنید. سپس موی خود را در هوا خشک کنید.
۳. چای مریم گلی و رزماری

چای مریم گلی و رزماری یکی دیگر از روش های طبیعی برای ایجاد موهای تیره شما بدون استفاده از رنگ موهای تجاری است. مریم گلی و رزماری را در قسمت های مساوی با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. اجازه دهید گیاهان برای ۱۰ دقیقه خیس بخورد. پس از زمان داده شده، آب آنها را فشار دهید و سپس موهای خود را با این مایع بشویید. شما باید این روند را روزانه تا زمانی که نتایج دلخواه را به دست آورید تکرار کنید.

 

 

(برای خرید محصول بر روی چای سیاه کلیک کنید)

***

کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید

(با تشکر لاهیج برن)

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *