چای, چای سبز, چای سیاه

آشنایی با انواع چای لاهیجان

لازمه خرید چای مرغوب داشتن آگاهی درباره انواع گوناگون آن به ویژه، چای لاهیجان است. به همین منظور، سعی کنید نکاتی اجمالی ولی، جامع در مورد اقسام چای ایرانی فرابگیرید. البته، اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد آشنایی با انواع چای لاهیجان هستید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

چای همانند دیگر محصولات مواد غذایی دارای گونه های مختلفی است که هر کدام متناسب با رنگ، طعم و عطری که دارند، توانسته اند سلیقه های گوناگون را به طرف خود جذب کنند.

محور برخی از این تقسیم بندی ها براساس: شکل ظاهری، رنگ و عطر و طعم، زمان برداشت، قسمت خاصی از بوته گیاه چای، درشتی و ریز بودن و… شکل می گیرد که بازار خرید و فروش چای را متنوع کرده است.

 

(برای خرید محصول بر روی چای کلیک کنید)

 

آشنایی با انواع چای لاهیجان

تشخیص چای اصل از غیر اصل و یا تشخیص بهترین مارک چای در بازار ایران، یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب چای ایرانی اعلاء است که براساس تقسیم بندی های گوناگون چای قابل فهم است.

درواقع، شما با تحقیق درباره انواع چای به یک نتایج کلی از قبیل: آشنایی با انواع مارک چای، انواع چای ایرانی، انواع چای خارجی، اسم بهترین چای ایرانی و… دست پیدا می کنید که به نوعی، راهنمای شما در انتخاب و خرید چای ناب و اعلاست.

در این جا، قصد داریم به تناسب بحث، آشنایی با انواع چای لاهیجان را برای شما شرح دهیم :
از آن جایی که مرکز تولید چای مرغوب کشور، شهر لاهیجان می باشد، می توان گفت چای مرغوب، اصل و اعلای ایرانی همان چای لاهیجان است که جایگاه ویژه ای در بین مردم ایران و بلکه، جهان دارد.

با توجه به مطالب بالا می توان گفت که چای مرغوب لاهیجان به چهار دسته اصلی تقسیم می شود:

 

۱. چای سرگل

از مشخصات بارز چای سرگل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تولید چای سرگل فقط در بهار انجام می شود؛
• شکل ظاهری آن، به صورت لوله ای و پیچیده شکل است؛
• طعم و مزه آن گس تر و تلخ تر از چای های دیگر است؛
• کیفیت سرگل در خوش رنگ و خوش طعم بودن آن است.

۲. چای ممتاز (آشنایی با انواع چای لاهیجان)
طبق آمارها می توان گفت که چای ممتاز در ایران، بیشترین آمار و نخستین رتبه تولید در ایران را داراست و از جهت طعم و مزه؛ تلخی میانه ای دارد و همانند چای سرگل نیست که تلخی و گسی آن بیش از حد باشد.

 

(برای خرید محصول بر روی چای کلیک کنید)

 

۳. چای قلم

یکی از علت هایی که به این چای، چای قلم گفته می شود این است که از جهت شکل ظاهری شباهت فراوانی به قلم دارد. خوش رنگ بودن را می توان از شاخصه های بارز این چای به حساب آورد که به خاطر وجود چوب ساقه چای در آن می باشد.

 

۴. چای شکسته

یکی دیگر از اقسام چای اعلا و ناب لاهیجان، چای شکسته است که مشخصاتی به شرح زیر دارد:

• اندازه آن از سایر چای ها کوچک تر است؛
• شکل ظاهری آن صاف و تخت بوده و به نوعی می توان گفت که بدون شکل خاصی می باشد؛
• چای شکسته درواقع، مخلوطی از چند نوع چای ایرانی است؛
• این چای در دو نوع مرغوب و غیرمرغوب موجود است.

 

نکته : (آشنایی با انواع چای لاهیجان)

نوعی چای به نام چای بهاره وجود که درواقع، می توان گفت به نوعی همان چای سرگل است و تمام مشخصات آن را داراست و چون که در فصل بهار تولید می شود به چای بهاره معروف شده است.

بنابراین، هنگام خرید چای لاهیجان باید به این نکته توجه داشته باشید که به ویژگی های ظاهری آن حتماً توجه کنید و از مراکز معتبری همانند فروشگاه اینترنتی لاهیج برن بازار خرید کنید.

 

 

 

 

(برای خرید محصول بر روی چای کلیک کنید)

***

(کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید)

*با تشکر لاهیج برن*

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *