برنج, برنج صدری, برنج هاشمی, محصولات لاهیج برن

طرز پخت برنج فوری

با استفاده از این روش ، از آنجا که وقت کافی برای پخت برنج نداریم ، معمولاً باید آن را بدون ته دیگ در نظر بگیرید ، اما وقتی آماده شد ، می توانید کمی کره و زعفران به آن اضافه کنید.

دو قابلمه آب را روی شعله گاز قرار دهید ، پس از جوش آمدن در یکی از قابلمه ها برنج ریخته و نمک کافی اضافه کنید.

طرز پخت برنج در رستورانی مجلسی

ابتدا برنج را در محلول آب و نمک خیس کنید (توجه داشته باشید که برنج کهنه و تازه است).

هرچه برنج قدیمی تر باشد ، باید بیشتر خیس بخورد ، برنج را به درستی بشویید و این کار را دو تا سه بار تکرار کنید. در مرحله بعدی با توجه به حجم برنج یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و دو سوم آن را با آب پر کرده و بجوشانید. سپس بعد از جوش آمدن ، برنج را از آبکش به قابلمه انتقال داده و بعد از ۱۰ دقیقه یک دانه برنج را در دست له کنید. برنج نه سفت است و نه خمیری! در مرحله بعدی چند تکه یخ به برنج اضافه کنید تا شوک وارد شود و آن را بلند کند. پس از ذوب شدن یخ ، برنج را هم بزنید و بلافاصله آبکش کنید.در حین شستشو ، آب ولرم به آن اضافه کنید، صبر کنید تا آب آن کاملاً تخلیه شود.

و اگر می خواهید ته دیگ برنج داشته باشید ، کف ظرفی که قرار است برنج در آن پخته شود روغن بریزید ، ته قابلمه دلخواه خود را قرار دهید (سیب زمینی ، نان لواش ، برنج با زعفران و …) سپس برنج را از آبکش به ظرف انتقال داده و درب آن را ببندید و بخار پز شود . (استفاده از دمکنی از جوشیدن برنج جلوگیری می کند)

برای پنج دقیقه اول شعله زیر قابلمه را زیاد کنید تا ته دیگ جا بیوفتد. سپس روی شعله ملایم قرار دهید تا برنج بپزد ، بعد از ۲۰ دقیقه به دانه های برنج روغن اضافه کنید تا برنج چرب شود و پس از ۴۰ دقیقه انتظار ، برنج آماده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.