محصولات لاهیج برن

خواص دارویی و درمانی برنج

برنج یک منبع بزرگ از انرژی

برنج سرشار از کربوهیدرات است از این رو از برنج به عنوان سوخت در بدن و کمک به عملکرد مغز استفاده می شود. کربوهیدرات های ضروری موجود در برنج توسط بدن متابولیزه می شوند و بعد از متابولیزه به انرژی قابل استفاده برای بدن تبدیل می شوند. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در برنج نیز برای افزایش سطح انرژی در بدن مفید هستند.
کلسترول

برنج از انواع غلات هایی است که فاقد کلسترول و چربی های اضافی و سدیم است از این رو می توان برنج را به عنوان یک رژیم غذایی متعادل دانست.
کنتزل فشار خون بالا

از دیگر خواص برنج می توان به کنترل فشار خون بالای آن اشاره کرد. برنج حاوی مقدار کمی سدیم است بنابراین می تواند از بهترین مواد غذایی برای افراد مبتلا به فشار خون بالا محسوب شود. سدیم می تواند باعث افزایش استرس و تنگ شدن رگ ها و شریان ها و فشار بر روی سیستم قلبی و عروقی شود از این رو فشار خون را بالا می برد. فشار خون بالا باعث افزایش احتمال سکته مغزی و حملات قلبی می شود بنابراین بهتر است از مصرف بیش از حد سدیم در برنامه غذایی خود اجتناب کنید.
پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان

برنج غلات کامل مانند برنج قهوه ای سرشار از فیبر نامحلول است و استفاده از برنج قهوه ای می تواند بدن شما را از مبتلا شدن به انواع سرطان ها محافظت کند. فیبر برای دفاع از بدن در برابر سرطان روده بزرگ و سرطان روده مفید است. فواید برنج هم چنین دارای آنتی اکسیدان های طبیعی نظیر ویتامین A , C و ترکیبات فنولیک و فلاونوئید است و می تواند آنتی اکسیدان ها را برای محافظت بدن در برابر رادیکال های آزاد تحریک کند. رادیکال های آزاد می توانند آسیب های جدی را به سیستم بدن وارد کنند و علاوه بر این رادیکال های آزاد موجب تبدیل سلول های سالم به سلول های سرطانی می شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.