محصولات لاهیج برن

بادام برای زخم معده

فواید بادام برای زخم معده :

بادام زمینی برای زخم معده بسیار مفید است. بیشتر زخمهای گوارشی در اثر عفونت باکتریهای که از نوع هلیکوباکتر پیلوری هستند (H. پیلوری) ایجاد می شوند. یکی دیگر از دلایل شایع استفاده از داروهایی است که به صورت ضد التهابی عمل می کنند و غیر استروئیدی هستند، (NSAIDs) از جمله اسید استیل سالیسیلیک است که به عنوان ASA نیز شناخته می شود. منبع غنی از پروتئین ، ویتامین E ، فیبر و بسیاری از مواد مغذی دیگر است. بسیاری از افراد از آنها به عنوان یک میان وعده سالم و عاری از هر گونه ضرری می دانند و از خوردن آن لذت می برند. بادام، به خصوص بادام زمینی خام به دلایل مختلفی می توانند درد معده ایجاد کنند. اگرچه واکنش معمولاً بی ضرر است ، اما گاهی اوقات می تواند نشانه ای از حساسیت غذایی خطرناک باشد. اما این مورد بسیار نادر است و بیشتر در افرادی دیده می شود که دارای بیماری زمینه ای از نوع معده باشند وگرنه فایده ای که این نوع ماده مغذی برای درمان زخم معده دارد کاملا شایان ذکر است و در این مقاله به این موضوع به طور کامل پرداخته می شود.

 

(برای خرید محصول ب روی بادام زمینی کلیک کنید)

 

درمان زخم معده با روغن بادام زمینی شیرین:

باید بدانید که در طب سنتی از نوع شیرین این ماده مغذی استفاده های زیادی می شود. یکی از این نوع کاربردهای بادام زمینی، مصرف آن به صورت روغن است که به دو صورت بادام تلخ و بادام شیرین وجود دارد. نوع شیرین طبق گفته بسیاری از اطبا سنتی یک نوع روغن بسیار عالی برای درمان زخم معده است و می تواند التهاب معده را کاهش دهد. باید بدانید که در کل خوردن این نوع ماده مغذی در طول روز برای کسانی که معده درد دارند و یا اینکه دچار زخم معده شده اند بسیار مفید است. بنابراین اینگونه افراد بهتر است در رژیم غذایی خود همیشه تعدادی بادام را قرار دهند.

چگونه به درمان زخم معده خواهد پرداخت

خوردن ان با افزایش سطح باکتری های مفید روده می تواند به بهبود سلامت دستگاه گوارش کمک کند. اکنون بادام نیز به دلیل داشتن ویتامین E و سایر مواد معدنی حاوی باکتری های خوبی در روده است.

مطالعه منتشر شده توسط انستیتوی تحقیقات غذایی ایالات متحده ، خاصیت آنتی بیوتیکی بادام را هنگام مشاهده آجیل در شبیه ساز دستگاه گوارش- روده موسوم به ” مدل روده” و معده نشان داد. مقادیر زیادی از باکتری های خوب در حال حاضر در روده بزرگ و معده زندگی می کنند و بخشی از دفاع بدن در برابر باکتری های مضر هستند. با این حال ، آنتی بیوتیک ها ، استرس و رژیم غذایی ضعیف می تواند منجر به عدم تعادل و رشد زیاد باکتری ها و مخمرهای بد در معده و روده شود.

بر خلاف پروبیوتیک ها ، موجود در ماست ، که باکتری های سالم را به دستگاه روده و معده اضافه می کنند ، پروبیوتیک های این نوع ماده مغذی غیر قابل هضم هستند و در دستگاه گوارش باقی مانده و باعث رشد و فعالیت باکتری های خوب می شوند. این مطالعه نشان داد که بادام ریز خرد شده باعث افزایش معنی دار برخی باکتری های مفید در معده می شود.

این مطالعه همچنین نشان داد که مدت زمانی که بادام در دستگاه گوارش باقی می ماند ، بر میزان چربی ها و پروتئین ها تأثیر می گذارد. این مطالعه نتیجه گرفت که تحقیقات دقیق تری در مورد این نوع ماده مغذی ، هضم و تأثیر prebiotic لیپیدهای مورد نیاز است اما مفید بودن بادام زمینی را برای زخم معده و روده کاملا نشان داد.

سخن پایانی:

به طور کلی خوردن بادام زمینی  نه تنها بر روی معده و روده تاثیر بسیار خوبی دارد بلکه به زخم معده و التهاب معده نیز کمک بسیار زیادی می کند بنابراین به تمامی افرادی که از نظر جسمی حتی سالم هستند یعنی هیچ گونه مشکلی در معده ندارند نیز توصیه می شود بادام زمینی را در برای پیشگیری از معده درد و زخم معده در رژیم غذایی خود خود قرار دهند.

 

(برای خرید محصول ب روی بادام زمینی کلیک کنید)

***

کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید

(با تشکر لاهیج برن)

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *