سبوس برنج

سبوس برنج فرآوری شده و ضد سرطان است

سبوس برنج دارای مقدار متعادلی از کربوهیدرات های پیچیده است که هضم آنها به آرامی ، همراه با ایجاد انرژی پایدار صورت میگیرد و این مساله به ثابت نگه داشتن سطح قند خون کمک میکند. همچنین سبوس برنج تقویت کننده اعصاب است.
توجه کنید که برنج ماده غذایی بسیار مفیدی است که مصرف درست آن برای سلامتی انسان لازم است و در روایات وارد شده از ائمه اطهار علیهم السلام آمده است که برنج در اطعمه مثل سید و آ ا است در جماعتی و همچنین برای وسعت دادن روده ها و قطع شدن بواسیر بسیار مفید می باشد پس با درست مصرف کردن آن از تمامی فواید آن بهره مند شویم.برگرفته از :کتاب اسرار
خوراکیها نوشته دکتر جزایری و کتاب مفاتیح الصحه نوشته علامه ده سرخی
میتوان گفت بارز ترین ویژگی سبوس برنج خواص بسیار بالای آن برای سلامت پوست و مو میباشد.
پودر سبوس برنج به سلامت بافت پوست ،روشن شدن لکه های تیره و شفافیت پوست کمک میکند . پودر سبوس برنج سبب می شود پوستی صاف داشته باشید .علاوه بر این، با افزودن سبوس برنج به رژیم غذایی خود می توانید یک منبع غنی از ویتامین E و اسیدهای لینولئیک که به نفع پوست شما است را دریافت کنید.
وجود مقادیر بالای ویتامین های گروه ب وعناصر معدنی نریر روی در سبوس برنج روند سوخت و ساز سلول های زنده و فعال پیاز مو را تحریک کرده و سبب جلوگیری از سفیدی و ریزش مو میگردد. همچنین دربسیاری از افراد مصرف مدام سبوس برنج در غذاها سبب رویش و تیره شدن مجدد رنگ موها میگردد.

 

 

(برای خرید این محصول بر روی سبوس برنج کلیک کنید)

 

هر سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون تن برنج در سراسر جهان برداشت می شود که بیشتر مواد مغذی آن در سبوس و جوانه برنج است.

این درحالی است که بسیاری از کشورها به دلیل گسترده بودن خواص سبوس برنج از این ماده مغذی در وعده  غذایی خود استفاده می کنند اما ایرانی ها بیشتر گرایش به مسرف برنج سفید دارند.

سبوس برنج یکی از بهرتین منابع غذایی سرشار از فیبر است. رژیم غذایی حاوی فیبر کمک میکند تا وزن خود را متعادل نگه دارید. از اثرات شناخته شده فیبر، کاهش سرطان های گوارش و خصوصاً کولون است.

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد ، فیبر به دلیل کاهش زمان تماس مواد سرطان زا با سطح داخلی روده و ارتقا فلور میکروبی روده از سرطان کولون جلوگیری می کند؛ زیرا سرطان کولون به طور شگفت انگیزی با رژیم غذایی حاوی فیبر پیشگیری می شود .همچنین این مطالعات بیانگر رابطه مستقیم رژیم غذایی حاوی فیبر و کاهش سرطان روده بزرگ است.از سوی دیگر  فیبر با ارتقا فلور میکروبی روده، سیستم ایمنی را تقویت می کند .

 ویتامین E آنتی اکسیدانی قوی است که در سبوس برنج وجود دارد و  ضمن حفظ رطوبت پوست از چروک شدن آن و پیری زودرس پیش گیری می‌کند.

 ویتامین E و اسیدهای چرب اشباع شده و نشده موجود در سبوس برنج آن را به یکی از مواد غذایی بسیار ارزشمند و مفید برای افزایش توازن هموستاز خون و ضد سرطان تبدیل کرده است. از آنجایی که غذاهای غنی از فیبر برای تقویت عملکرد کبد ضروری هستند. سبوس برنج دارای ویتامین B12  بوده و  به متابولیسم چربی ها و بهبود عملکرد کبد کمک می کند .

(برای خرید این محصول بر روی سبوس برنج کلیک کنید)

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *