سبوس برنج

اندامی مناسب با سبوس برنج

بهترین درمان برای لاغری چیست؟

برای تشخیص کمبود وزن در افراد ابتدا باید به BMI یا همان وزن ایده آل که با تقسیم کردن وزن فرد بر قد به دست می آید پی ببریم به طوری که اگر BMI بین ۲۰ تا ۲۵ باشد، وزن فرد نرمال، بین ۲۵ تا ۳۰ باشد چاق خفیف، بین ۳۰ تا ۴۰ چاق متوسط و وزن بالاتر از ۴۰ از چاقی مفرط برخوردار است.

از جمله دلایل کمبود وزن می توان به کاهش مقدار انرژی دریافتی نسبت به نیازهای فرد، داشتن فعالیت های زیاد، اختلال در جذب مواد غذایی، ابتلا به بیماری های غیرارادی مانند بیماریهای مزمن ریوی، ازدیاد ترشح غده تیروئید و استرس های روحی و روانی اشاره کرد.
در موارد کمبود وزن افراد باید به صورت تدریجی و بر اساس توانایی در هفته نیم کیلو وزن اضافه کنند تا دچار بیماری های معده و اختلال در فعالیت های قلبی نشوند.

همچنین در افراد لاغر، فقر غذایی فرد دچار کمبود وزن باید از طریق مصرف مواد غذایی پروتئینی و چربی های غیراشباع جبران شود، بنابراین این افراد باید غذاهایی را که موجب تحریک اشتها می شود مصرف کنند به این صورت با افزایش تدریجی میزان انرژی دریافتی، رژیم غذایی قادر به تامین نیازهای فرد خواهد بود که البته بسته به ارزیابی تغذیه ای گروه های مختلف افراد متفاوت است.

 

(برای خرید محصول بر روی سبوس برنج کلیک کنید)

 

اولین گام در درمان لاغری

اولین گام در درمان لاغری تشخیص علت کمبود وزن است، بررسی تاریخچه پزشکی، میزان مصرف غذایی فرد، کمبودهای تغذیه ای و همچنین عادت غذایی اولین کاری است که باید در خصوص تعیین رژیم غذایی برای این افراد انجام شود.

در افرادی که لاغر هستند و می خواهند چاق شوند، بعد از محاسبه میزان مصرف انرژی روزانه در این افراد، وزن نسبت به شرایط فرد از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلو کالری به مصرف روزانه وی اضافه می کنیم تا باعث افزایش وزن آنها شود. البته ۱۰ تا ۱۵ درصد از این کالری باید از طریق مصرف مواد غذایی پروتئینی و چربی های غیراشباع تامین شود.

فردی که می خواهد در روز ۵۰۰ کیلو کالری به بدن خود اضافه کند در طول روز باید یک عدد موز، یک لیوان شیر و بستنی، دو برش نان اضافه بر نانی که قبلا مصرف می کرده و ۳۰ گرم پنیر مصرف کند که البته با توجه به ذائقه فرد می توان جایگزین هایی برای هر کدام از این مواد غذایی در نظر گرفت.

سبوس برنج

محققان بر این باورند که نقص عمده غذایی ما ایرانیان برنج خوار، کسر ویتامین‌های (ب) موجود در سبوس برنج است. ما برنج سفید کرده را که فاقد ویتامین بوده و دارای ماده ضد ویتامین است می‌خوریم و سبـوس آن را که مخزن ویتامین‌ها و مواد مغذی است دور می‌ریزیم.

برای افرادی که دنبال لاغری هستند بهترین گزینه سبوس برنج است. اشخاص چاق را سریع لاغرمی کند و نسخه‌ای عالی برای درمان چربی شکم و پهلو است. علت مفید بودن سبوس برای درمان یبوست سرشار بودن از فیبر نامحلول است که این ماده را تبدیل به یک ملین کرده و یبوست را برطرف می‌کند.

از این‌رو دکتر حبان در کتاب خود می‌نویسد: ترکیبات سبوس برنج، تمامی مواد مغذی لازم برای رشد و بازسازی همه سلول‌های بدن بخصوص سلول‌های مغزی و عصبی را دارد و دکتر غیاث الدین جزایری در کتاب خود این غذای معجزه آسا را “ آب حیات ” و دکتر صفدر صانعی آن را “ قهرمان شادی” نامیده‌اند. “

فراموش نکنید که سبوس برنج همان‌طور که خواص مفیدی دارد اگر بیش‌ازاندازه مصرف شود، می‌تواند مشکل‌ساز شود. اگر میزان مصرف سبوس برنج خیلی زیاد باشد باعث کاهش جذب املاح دو ظرفیتی می‌شود. مثلاً کلسیم، آهن و روی به ترکیب‌های موجود در فیبر سبوس برنج مانند فیتات‌ها و فسفات‌ها متصل می‌شوند و جذبشان کاهش پیدا می‌کند.

از سبوس برنج روغنی به دست می‌آید که در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها وجود دارد. روغن سبوس برنج به رنگ زرد طلایی است و به سختی به رنگ سفید و روشن پیدا می‌شود. این روغن تا حرارت ۱۶۰ درجه فاسد نمی‌شود و می‌تواند برای چخت برنج و مصارف دیگر استفاده شود.

 

(برای خرید محصول بر روی سبوس برنج کلیک کنید)

***

کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید

(با تشکر لاهیج برن)

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *