برنج

لاغری با رژیم برنج سفید

رژیم غذایی برنج یک رژیم غذایی با کربوهیدرات های بسیار پیچیده ، کم چرب و کم سدیم است. این در ابتدا توسط والتر کپمنر ، پزشک ، پزشک دانشگاه دوک در سال ۱۹۳۹ ساخته شد. پس از بازنشر مجدد برنامه خود در سال ۲۰۰۶ ، کیتی گورکین روزاتی ، متخصص تغذیه ثبت شده متخصص در پیشگیری از چاقی ، بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن ، محبوبیت خود را به دست آورد. کتاب او ، “راه حل رژیم غذایی برنج”.

رژیم برنج چگونه کار می کند

طبق کتاب رسمی ، رژیم غذایی با تمرکز بر محدود کردن نمک و غذاهای سرشار از سدیم کار می کند. این به بدن شما کمک می کند نفخ کرده و وزن اضافی آب را از بین ببرد. همراه با خوردن غذاهای کم سدیم ، رژیم غذایی چربی های اشباع شده را نیز محدود می کند. در عوض ، از غذاهای پر فیبر برای پر کردن شما و کربوهیدرات هایی مانند میوه ها ، سبزیجات ، غلات و حبوبات ، به عنوان منبع اصلی تغذیه استفاده می کند. همچنین تقریباً تمام لبنیات را از رژیم شما محدود می کند. اگر به دنبال کاهش وزن هستید ، برنامه رژیم غذایی برنج نیز از میزان کالری پیروی می کند. در ابتدا توصیه می شود از کالری کمتری شروع کنید و در صورت عدم ورزش روزانه تا ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری افزایش دهید. اگر از برنامه رژیم غذایی ارائه شده در کتاب پیروی کنید ، سه عبارت را که کنترل قسمت و نحوه تعادل غذا را آموزش می دهد ، دنبال می کنید تا بتوانید آزادی غذا را در حد متوسط ​​داشته باشید. در کتاب همراه Rosati “The Rice Diet Cookbook” ، وی بیان می کند که چگونه مرحله اول شامل خوردن غلات و میوه ها برای یک روز از هفته و افزودن غذاهایی مانند سبزیجات و لوبیا برای بقیه روزها است. رهنمودهای برنامه رسمی رژیم غذایی برنج Rosati شامل خوردن روزانه است: ۱۰۰۰ کالری ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم سدیم ۲۲ گرم چربی ۵.۵ گرم چربی اشباع ۰ تا ۱۰۰ میلی گرم کلسترول و مانند اکثر برنامه های مدیریت وزن در عمق ، رژیم غذایی بر تغییر در سبک زندگی ، مانند داشتن یک ژورنال غذایی و کاوش در رابطه با غذا ، بدن و خود از طریق مراقبه ، خودآگاهی و رژیم غذایی.

اثربخشی

به طور کلی ، پیروی از هر نوع برنامه غذایی که باعث کاهش کالری و تمرکز روی سبزیجات و پروتئین بدون چربی شود ، در کاهش وزن موثر خواهد بود. با این حال ، اطمینان از مصرف کالری کافی نیز مهم است. بسته به متابولیسم بدن و میزان ورزش و فعالیت شما ، کم کالری خوردن می تواند در واقع تأثیر معکوس در کاهش وزن داشته باشد.
(برای خرید محصول بر روی برنج سفید کلیک کنید)

فواید رژیم برنج

فواید این رژیم غذایی این است که می تواند به شما کمک کند کنترل قسمت را یاد بگیرید و شروع به خوردن میوه و سبزیجات تازه کنید. این نوع رژیم غذایی همچنین ممکن است برای کسی که بیماری قلبی دارد و نیاز به داشتن رژیم کم سدیم و چربی دارد بسیار مفید باشد. یکی از بزرگترین مزایای رژیم غذایی برنج این است که این ایده که کربوهیدرات ها یک چیز بد هستند را به چالش می کشد. بنابراین بسیاری از رژیم های غذایی و برنامه های بهداشتی بر خوردن غذا و وعده های غذایی کم کربوهیدرات متمرکز هستند. آنها این ایده را تقویت می کنند که کربوهیدرات ها هستند. اما این فقط درست نیست. بدن ما برای عملکرد موثر به کربوهیدرات نیاز دارد. مغز ما برای استفاده به عنوان سوخت به گلوکز نیاز دارد. کربوهیدرات ها دوست هستند ، نه دشمن. نکته اصلی در خوردن کربوهیدرات ، خوردن نوع مناسب کربوهیدرات در قسمت مناسب است ، چیزی که این رژیم باعث پیشرفت آن می شود. رژیم غذایی برنج بر روی کربوهیدرات های پیچیده مانند برنج (جای تعجب نیست) ، سیب زمینی شیرین یا بلغور جو دوسر متمرکز است ، در مقایسه با کربوهیدرات های ساده مانند کلوچه و کیک. یک زن که رژیم را دنبال کرد ، در آمازون یک بررسی نوشت. وی خاطرنشان کرد که برای او ، روشهای کم کربوهیدرات برای کاهش وزن به سادگی جواب نمی دهد. هر بدن متفاوت است و برخی از افراد ممکن است در قطع برخی گروه های غذایی مانند کربوهیدرات ها واکنش خوبی نشان ندهند. قطع شدید کربوهیدرات ها می تواند منجر به خستگی ، مه مغز و گرسنگی شود – اما این رژیم غذایی باعث می شود بدن شما بدن را با کربوهیدرات های پیچیده تغذیه کند. همچنین ، این رژیم بسیاری از سبزیجات را که کربوهیدرات های عالی و غنی از مواد مغذی محسوب می شوند ، تشویق می کند.

آیا باید برنج قهوه ای بخورید یا برنج سفید؟

می توانید برنج سفید یا قهوه ای بخورید – به شرطی که برنج نمک یا چربی اضافه نکند. رژیم اصلی برنج استفاده از برنج سفید را می طلبد. در آن زمان ساخت آن آسان تر و در دسترس تر بود. با این حال امروزه برنج قهوه ای محبوب تر و در دسترس است. همچنین پردازش نشده و یک غلات کامل با فیبر و ارزش غذایی بیشتری نسبت به برنج سفید است. اگر متعهد به خوردن غذاهای کاملاً فرآوری نشده هستید ، ممکن است بخواهید برنج قهوه ای را در نظر بگیرید
اما خیلی ها از فواید برنج قهوه ای اطلاع داریم اما تهیه برنج قهوه ای چندان بدای ما راحت نیست
برای حل این مشکل به راحتی میتوانید سبوس برنج را به برنج سفید اضافه کنید. سبوس برنج همان لایه چسبیده برنج قهوه ای می باشد که سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی بدن ماست
(برای خرید محصول بر روی برنج سفید کلیک کنید)
***

کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید

(با تشکر لاهیج برن)

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *