بادام زمینی

فواید مصرف بادام زمینی در دوران بارداری

فواید و خواص بادام مینی در دوران بارداری

بادام زمینی در گروه مغزها قرار گرفته است و به دلیل دانه های خوراکی آن مورد کشت قرار می گیرد، به صورت کلی بادام هندی را می توان هم از خانواده لوبیاها دانست و هم از خانواده نخودها قرار داد. این ماده غذایی دارای دو شکل مختلف با پوست و بدون پوست است و از لحاظ مزه تفاوت زیادی با گردو و بادام ندارد و مصرف این مغز به ذائقه افراد ربط دارد. باید توجه داشته باشید که این ماده خوراکی امروزه در کل دنیا کشت می شود و آسیا هم یکی از بزرگ ترین تولید کننده های بادام زمینی است.

مصرف بادام زمینی در این دوران بسیار مهم است و مادران نباید از این موضوع غافل شوند و به همین دلیل لازم است تا در برنامه غذایی خود مصرف این ماده غذایی را فراموش نکنند تا بتوانید به حفظ سلامن خود و جنین کمک کنید.

 

خواص مصرف بادام زمینی در حاملگی

مصرف بادام زمینی در دوران بارداری بسیار مفید است و به همین دلیل در ادامه برخی از خواص بادام زمینی اشاره می کنیم:

 

جلوگیری از بروز نقص مادرزادی

نصق مادرزادی موقعی رخ می دهد که در روند رشد جنین اختلالی به وجود بیاید و یا مود مغذی برای رشد جنین وجود نداشته باشد. همانطور که می دانید بادام زمینی دارای ویتامین ها و مواد مغذی است که برای بارداری خیلی مهم هستند مانند مواد معدنی آهن و کلسیم که به ذخیره سلول های قرمز خون کمک می کند.

 

(برای خرید محصول بر روی بادام زمینی کلیک کنید)

 

منبع غنی از پروتئین گیاهی

مصرف پروتئین در این دوران خیلی مهم است و اهمیت دارد و از آنجایی که بادام هندی دارای پروتئین است می توانید اقدام به مصرف ۱۰۰ گرم بادام زمینی کنید تا انرژی مورد نیاز روزانه خود را به دست آورید.

 

افزایش رشد مغز

بادام زمینی برای مغز بسیار مفید است. در دوران بارداری جنین غذا را از بدن مادر خود دریافت می کند و میزان فولات مصرف شده توسط مادر باعث حفظ سلامت مادر می شود و برای رشد مغز جنین هم عالی است. به صورت کلی اگر می خواهید که کودک شما باهوش باشد به شما توصیه می کنیم که در دوران بارداری مرتب بادام زمینی بخورید.

 

حاوی چربی سالم

بهتر است بدانید که تمامی چربی بد نیستند و بادام زمینی حاوی مقدار چربی سالم است که برای مادران باردار بسیار مناسب می باشد زیرا مادران در این دوره در معرض ابتلا به فشار خون قرار می گیرند و مصرف این ماده غذایی باعث جلوگیری از این موضوع و حفظ سلامت قلب می شود.

 

منبع کالری برای مادر باردار

توجه داشته باشید که نیاز به کالری در تمامی مادران باردار متفاوت است اما مصرف این ماده غذایی به عنوان تقویت کننده انرژی بسیار دارای اهمیت می باشد. از آنجایی که مادران باردار در طول روز بسیار احساس خستگی می کنند استفاده از این ماده غذایی می تواند انرژی آن ها را چندین برابر نماید.

 

جلوگیری از دیابت دوران بارداری

همانطور که می دانید بادام زمینی سرشار از منگنز است که نقش زیادی در تنظیم قند خون در دوران حاملگی و همچنین جلوگیری از بروز دیابت در این دوره دارد. همچنین این ماده غذایی در افزایش جذب کلسیم نیز کمک شایانی خواهد کرد.

 

کاهش خطر بیماری های حساسیتی

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده اند که مادران باردار که در اقدام به مصرف بادام زمینی می کنند خطر ابتلا به بیماری های حساسیتی در آن ها کم خواهد شد البته توجه داشته باشید که این حساسیت ها تنها حساسیت های غذایی نیستند بلکه دیگر حساسیت ها مثل آسم را نیز شامل می شود.

 

کمک به کنترل فشار خون و تنظیم آن

باید توجه داشته باشید که فشار خون بالا در دوران بارداری می تواند برای مادر و جنین کشنده باشد و به همین دلیل توصیه می شود که مادران باردار حتما مواظب فشار خون خود باشند. برای کنتزل کردن فشار خون خود می توانید کمی بادام مینی را به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید و به حفظ سلامت قلب خود کمک کنید.

 

 

(برای خرید محصول بر روی بادام زمینی کلیک کنید)

***

(کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید)

*با تشکر لاهیج برن*

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *