بادام زمینی

فروش بادام زمینی در رژیم کتوژنیک

محبوب‌ترین و موثرترین متد تغذیه کتوژنیک و رژیم غذایی بادام زمینی

همه رژیم‌های غذایی برای سلامتی افراد و درمان بیماری‌ها طراحی شده‌اند. آیا برای تداوم سلامتی خود برنامه‌ای دارید؟ آیا قانون کاربرد بادام زمینی در رژیم کتوژنیک را می‌دانید؟ این رژیم چه تفاوتی با سایر برنامه‌های تغذیه دارد؟ در این مقاله به یکی از محبوب‌ترین و موثرترین متد تغذیه کتوژنیک و رژیم غذایی بادام زمینی می‌پردازیم.

اگر شاخص توده بدنی (BMI) افراد بیش از حد مجاز باشد، جهت تنظیم وزن بدن باید تدابیری اتخاذ شود. سالانه رژیم‌های تغذیه‌ای متعددی به‌روز‌رسانی شده و به‌ دست مردم می‌رسد. یکی از انواع آنها نوع کتوژنیک است که با جدیدترین متدها و تبعیت از قوانین پزشکی، بدن را در وزن به ثبات می‌رساند. در رژیم کتوژنیک به سه فاکتور کربوهیدرات، پروتئین و چربی توجه می‌شود. میزان کربوهیدرات را در این رژیم به حداقل مصرف در روز می‌رسانند که بدن به اجبار از چربی‌های انباشته بدن خود استفاده کند.

 

(برای خرید محصول بر روی بادام زمینی کلیک کنید)

 

باید توجه داشته اشید که در این سیستم تغذیه نیازی به حذف همه مواد ‌غذایی ندارید، بلکه باید مواد مفیدی با میزان کربوهیدرات پایین انتخاب کنید. رژیم غذایی بادام زمینی تا حد‌زیادی به اصول کتوژنیک پایبندی دارد. در ادامه هر آنچه لازم است پیرامون خواص بادام زمینی در راستای این رژیم بدانید، بیان می‌شود. با ما همراه باشید.

 

بادام زمینی در رژیم کتوژنیک چه نقشی دارد؟

همان‌طور که گفته‌ شد، در رژیم کتوژنیک برنامه‌ریزی مصرف مواد ‌غذایی اصول خاص خود را دارد. مصرف برخی خوراکی‌ها در این رژیم به‌شدت محدود می‌شود و در عوض برخی خوراکی‌ها باید بیشتر مصرف شوند. آیا مصرف بادام زمینی در رژیم کتوژنیک باید محدود باشد یا جزئی از مواد غذایی مفید محسوب می‌شود؟

مصرف بادام زمینی بدون محدودیت، در تمام رژیم‌های غذایی از‌جمله همین نوعی که توضیح داده ‌می‌شود، می‌درخشد. در بین تنوع برنامه‌ریزی غذایی، مصرف مواد غذایی زیر محدودیتی ندارد و به‌راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید. به دسته‌بندی‌های زیر توجه فرمائید:

انواع آجیل و مغزها شامل گردو، تخمه و بادام زمینی در رژیم کتوژنیک اهمیت بالایی دارد؛
گروه سبزیجات شامل انواع سبزی‌هایی که برگ دارند، مانند اسفناج، کلم، گل‌کلم و غیره؛
مواد پروتئینی شامل انواع گوشت گاو، ماهی، مرغ، گوشت بره و تخم‌مرغ؛
انواع لبنیات؛
میوه‌هایی که کربوهیدرات کمی ‌دارند مانند خانواده توت‌ها؛
چربی‌های مفید مانند روغن‌زیتون، نارگیل و غیره.
برخی از مواد غذایی که باید با محدودیت بیشتری استفاده شود، عبارت اند از: خانواده غلات، انواع شکر و شیرینی‌جات، میوه‌های شیرین، سیب‌زمینی و مواد نشاسته‌ای. درواقع این رژیم غذایی، بادام زمینی و مواد مغذی را بیشتر از ۷۰ درصد در اولویت قرار می‌دهد.

 

بادام زمینی؛ ماده‌ای موثر در رژیم کتوژنیک

بادام زمینی یکی از انواع مواد مغذی است و بدن را از خوردن سایر مواد غذایی مضر در رژیم بی‌نیاز می‌کند. مواد باارزش موجود در بادام عبارت اند از: کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، منگنز، سلنیوم، مس، اسید‌چرب امگا ۶‌، فیبر، ‌سدیم، مواد‌معدنی، مقدار کمی‌کربوهیدرات که همگی این موارد، انرژی مورد‌نیاز بدن را فراهم می‌کنند.

ازجمله فواید بادام و همچنین خواص کره بادام زمینی برای لاغری می‌توان به این مسئله اشاره کرد که شاخص BMI را که نشان‌دهنده تناسب قد و وزن است، در حد سلامت تثبیت می‌کند. درست است که گروه غلات و بسیاری از مواد نشاسته‌ای و خوراکی‌های حاوی کربوهیدرات را به‌ حداقل می‌رسانید، اما مصرف مقدار معینی از بادام زمینی در طول روز احساس سیری طولانی‌تری می‌دهد و حسی به خوردن مکرر خوراکی‌ها پیدا نمی‌کنید. این کاهش اشتها و عدم‌علاقه به خوردن تنقلات در طول روز به‌نوعی ثبات در وزن ایجاد می‌کند.

بهتر است در طول روز میان‌وعده‌های غیرمفید را کنار بگذارید و مغزها و آجیل را با برنامه‌ریزی جایگزین کنید. این تدابیر بی‌اشتهایی را در فرد تقویت ‌کرده و میلی به خوردن غذاها پیدا نمی‌کنید. این فرآیند در طولانی‌مدت سبب کاهش وزن می‌شود و نتایجی که از بادام زمینی در رژیم کتوژنیک انتظار دارید، به‌سادگی برآورده می‌شود.

 

 

(برای خرید محصول بر روی بادام زمینی کلیک کنید)

***

(کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید)

*با تشکر لاهیج برن*

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *