بادام زمینی

فروش بادام زمینی،رژیم لاغری خوشمزه

بادام زمینی یکی از محبوب ترین حبوبات در جهان است. این آجیل (یا حبوبات) به طور گسترده ای به عنوان میان وعده، یا شیرینی پزی سالم استفاده می شوند و معمولاً در پیشخوان هر مهمانی یافت می شوند. این آجیل (یا حبوبات) بصورت های گوناگونی مصرف می شود، از جمله آنها می توان به خام، بو داده، آب پز، نمک سود، طعم دار یا ساده اشاره کرد.

در حالی که بادام زمینی بعنوان ماده ای پروتئینی و چربی دار بالا شناخته می شود این پرسش به وجود می آید که آیا واقعا می تواند به ما در کاهش وزن کمک برساند ؟ این مقاله به شما می گوید که آیا بادام زمینی برای کاهش وزن مفید است یا خیر؟

 

بادام زمینی چگونه بر کاهش وزن تأثیر می گذارد؟

بادام زمینی از جهات متفاوت ممکن است به بدن انسان در کاهش وزن کمک کند. در حقیقت، بسیاری از مطالعات پژوهشی نشان داده شده که مصرف منظم بادام زمینی با تعادل در وزن سالم ارتباط دارد. بعلاوه، این آجیل؛ نرخ افزایش وزن بدن را کاهش می دهد

 

(برای خرید محصول بر روی بادام زمینی کلیک کنید)

 

بادام زمینی ما را سیر نگه می دارد:

برخلاف سایر خوراک های میان وعده ای که سرشار از کربوهیدرات ساده هستند و با کالری بالا باعث سیر کنندگی می شوند، اما بادام زمینی سرشار از چربی های سالم، پروتئین ها و فیبر است که باعث هضم به نسبت طولانی تری می شود. یک تحقیق کوچک بر روی پانزده نفر شرکت کننده نشان داد که افزودن بادام زمینی حبه یا کره بادام زمینی به صبحانه منجر به افزایش سیری و پایداری سطح قند خون می شود.

به عکس آن، کربوهیدرات های ساده به سرعت جذب جریان خون می شوند و منجر به جهش افزایشی قند خون و به دنبال آن افت سریع می شوند. در این صورت (مصرف کربوهیدرات ساده) ممکن است شخص کمی بعد از غذا خوردن احساس گرسنگی کند.

در مقابل، بادام زمینی به کندی هضم می شود و مدت طولانی تری در معده ی شخص باقی می ماند. این به شخص کمک می کند احساس سیری داشته باشد. و همچنین این امکان را می دهد که بین وعده های غذایی احساس گرسنگی یا تمایل خوردن وجود نداشته باشد و بین وعده های خوراکی مدت زمان طولانی تر ایجاد شود.

مهمتر از همه، بادام زمینی به جویدن بیشتری نسبت به کربوهیدرات های ساده نیاز دارد، که باعث می شود سرعت غذا خوردن کاهش بیابد. در نتیجه ی این کندی خوردن، به بدن زمان مناسبی ارائه می دهد تا سیگنال های سیری را به موقع ارسال نماید، که این امر از پرخوری جلوگیری کند

 

مملو از چربی های سالم:

بادام زمینی سرشار از چربی های سالم است که به اسیدهای چرب اشباع نشده (MUFA) و اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFA) معروف هستند. رژیم غذایی حاوی این چربی ها، با کاهش میزان التهاب، چاقی و بیماری های مزمن، مانند بیماری های قلبی و دیابت مرتبط است.

علاوه بر این، مصرف آجیل با کاهش خطر افزایش وزن در طولانی مدت همراه است. برخی از محققان معتقدند که منابع بالای چربی اشباع نشده در آجیل ممکن است توانایی بدن در استفاده از چربی ذخیره شده به عنوان انرژی را بهبود بخشد. که البته هنوز تحقیقات بیشتری لازم است.

 

مصرف کالری کمتر:

اگرچه بادام زمینی کالری بالایی دارد، اما بدن نمی تواند کل کالری دریافتی را جذب کند. هنگامی که بادام زمینی میل می کنید، دندان های شما نمی توانند آنها را به اندازه کافی برای گوارش خرد و نرم کنند. به همین دلیل احتمالاً کالری کمتری جذب بدن می شود. در حالی که بیشتر حجم بادام زمینی به همراه مواد زائد دفع می شوند.

در مطالعه ای بر روی شصت و سه نفر داوطلب: از بادام زمینی کامل (درسته)، کره بادام زمینی، روغن بادام زمینی یا آرد بادام زمینی استفاده کردند. پس از مقایسه نمونه های مدفوع، کسانی که بادام زمینی کامل (درسته) مصرف می کردند، مقدار قابل توجهی چربی در مدفوع داشتند، که نشان دهنده جذب کمتری از کالری است.

البته این به آن معنی نیست که مصرف بی رویه ای بادام زمینی را آغاز کنیم، پرخوری هرگونه غذاهای پر کالری، حتی بادام زمینی می تواند منجر به مازاد کالری شده و در نهایت مانع تلاش های شخصی برای کاهش وزن شود. به عنوان نمونه، یک میان وعده یک چهارم پیمانه (تقریبا ۱۲۹ گرم) بادام زمینی حاوی ۲۰۷ کالری است.

 

 

(برای خرید محصول بر روی بادام زمینی کلیک کنید)

***

(کاربر گرامی سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید)

*با تشکر لاهیج برن*

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *